Atrakcje turystyczne w małych Kątach Rybackich

Kąty Rybackie to położona w województwie pomorskim niewielka wieś, znajdująca się na terenie Mierzei Wiślanej, do której każdego roku przyjeżdża wielu turystów, marzących nie tylko o odpoczynku na piaszczystej plaży, ale również o zwiedzeniu okolicznych atrakcji, których w tym miejscu nie brakuje.

Wybierając się na wakacyjny wypad do Kątów Rybackich, można liczyć w tej miejscowości na odrobinę spokoju, czego niestety nie można powiedzieć o najpopularniejszych nadmorskich kurortach. Warto jednak mieć świadomość tego, iż każdego roku przyjeżdża tutaj wielu turystów (chociaż nie są to tłumy), dlatego też należy wcześniej sprawdzić, jak kształtuje się tutejsza baza noclegowa. Wprawdzie w Kątach Rybackich można zatrzymać się w licznych ośrodkach wypoczynkowych, domach wczasowych, gospodarstwach agroturystycznych oraz niewielkich hotelach, jednak konieczna jest zawsze wcześniejsza rezerwacja pokoju [tu: ]. Po jej dokonaniu można zastanowić się nad tym, co warto zobaczyć, będąc w tej niewielkiej miejscowości.

Pierwszym ciekawym miejscem jest tutejszy port morski, a także dwie przystanie morskie, z których każdego poranka wypływają liczne kutry rybackie, dostarczając do lokalnych sklepów i smażalni świeże ryby, którymi można się tutaj delektować. Da się stąd również wybrać na ciekawy rejs wzdłuż wybrzeża Morza Bałtyckiego, co z pewnością okaże się ciekawym przeżyciem zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Kolejną ciekawą atrakcją jest znajdujący się na nabrzeżu pomnik oraz ławeczka rybaka, które zostały postawione w tym miejscu w celu uhonorowania pracy rybaków, wypływających każdego dnia na wody Zalewu Wiślanego, w celu zdobycia potrzebnego zarobku. Innym interesującym miejscem jest Rezerwat „Kąty Rybackie”, będący obecnie największym skupiskiem kormoranów w całej Europie. Do rezerwatu można dotrzeć, idąc brzegiem plaży z Kątów Rybackich w stronę Sztutowa, dzięki czemu, po drodze można podziwiać rozciągające się w koło przepiękne widoki.

Kąty Rybackie to dosyć niewielka ale urocza, nadmorska miejscowość, w której nie znajduje się wprawdzie zbyt wiele atrakcji turystycznych, jednak można tutaj spędzić ciekawie czas, oglądając to, co ma do zaoferowania ta przepiękna kraina, położona nad samym brzegiem Morza Bałtyckiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *