Bukowina Tatrzańska, a rozwój sfery turystycznej

Bukowina Tatrzańska to wieś podhalańska (informacje Podhale), która leży w województwie małopolskim, w powiecie tatrzańskim. Jest siedzibą władz gminnych. Liczy sobie około 3 tysięcy mieszkańców, którzy są tam na stałe zameldowani. Pierwsze wzmianki pochodzą już z XII wieku. Jest to więc stara miejscowość, z ogromnymi tradycjami. Wieś leży w Tatrach więc jest charakterystycznie rozlokowana w górskim terenie.

Wysokość położenia Bukowiny Tatrzańskiej waha się od 860 do ponad 1000 m.n.p.m. Daje to przepiękne efekty wizualne, zarówno kiedy spaceruje się ulicami, jak i wtedy kiedy wygląda się z okna jakiegokolwiek pensjonatu. Początkowo osada była wsią typowo rolniczą. Jednak kiedy w dwudziestoleciu międzywojennym w Polsce zaczęła rozwijać się turystyka, to Bukowina załapała tego "bakcyla". Turystyka to niezłe źródło dochodów, które były ludziom bardzo potrzebne. Zaczęto inwestować w bazę noclegową i gastronomiczną, w atrakcje turystyczne, które w górach związane są głównie z jazdą na nartach, jeśli chodzi o pobyt zimowy, a także z wędrówkami górskimi latem. Zaczęto też stwarzać miejsca rozrywki, która była bardzo potrzebna zarówno turystom, jak i mieszkańcom. Obecnie jest jednym z najchętniej odwiedzanych przez turystów miejsc w Polsce.

Noclegi są drogie, jednak nie są droższe od tych w innych miejscowościach o podobnym charakterze. Zresztą cena zależy od tego, czy będzie to nocleg w pensjonacie, czy na przykład w pięciogwiazdkowym hotelu z dostępem do SPA. Noclegi w rodzinnych pensjonatach (noclegi Bukowina Tatrzańska) mają ten plus, że można zobaczyć jak na co dzień żyją miejscowi, choć niektórzy twierdzą, że turystyka tak popsuła góry, że nie ma już co szukać w mieszkańcach dawnych góralskich tradycji. Bukowina Tatrzańska jest jednak takim miejscem, gdzie tradycja łączy się z nowoczesnością. Wieś ta pozostaje nadal miejscowością w, której można odnaleźć ślady życia dawnych górali, a nawet mieszkańców pamiętających czasy, które nie były jeszcze owładnięte przez turystkę. Warto więc wybierając miejsce pobytu w Tatrach, zdecydować się na Bukowinę, bo będziemy mieli możliwość odpocząć i rozkoszować się prawdziwie górskim klimatem, w każdej postaci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *