Chałupy – raj dla windsurferów

Tuż za Władysławowem, wjeżdżając na Półwysep Helski, trafimy do Chałup. Miejscowość z doskonałymi plażami, idealna na wypoczynek w czasie słonecznego lata, to jedno z ulubionych miejsc windsurferów i nie tylko. Można śmiało stwierdzić, że cały Półwysep Helski jest wypełniony miejscowościami, w których można aktywnie spędzać czas. Przypominamy o raju sportów wodnych Jastarni [klik>baza bloga>www.beetlebits.pl/jastarnia-raj-dla-sportow-wodnych-7/]

Nazwa Chałupy zasłynęła za sprawą piosenki Zbigniewa Wodeckiego – plaża nudystów, o której śpiewał, nie jest jednak jedynym, czym ta miejscowość może powitać wczasowiczów. Chałupy nie różnią się od innych małych nadmorskich wiosek z rybackimi tradycjami – prawie. A w tym wypadku rzeczywiście „prawie” robi wielką różnicę. Niepowtarzalną zaletą miejscowości położonych na nadbałtyckiej mierzei, jest dostęp do morskich wód z obydwu stron. W przypadku Chałup oznacza to także dostępne dla turystów plaże ze strzeżonymi kąpieliskami po obydwu stronach, czym nie każda z miejscowości może się pochwalić. Piasek jest tu drobny i złocisty, a plaże płaskie i rozległe. Od strony zatoki panują doskonałe warunki do uprawiania wodnych sportów. Trudno nie natknąć się tu na widok uprawiających windsurfing [klik>baza info>wwwsjp.pwn.pl/sjp/windsurfing;2579854.html], kitesurfing czy też pływających na nartach wodnych i skuterach. Stosunkowo płytkie wody i morski wiatr stanowią doskonałe zaplecze dla miłośników tego rodzaju sportów.

Baza noclegowa w Chałupach to przede wszystkim niewielkie obiekty, jako iż sama miejscowość nie należy do szczególnie rozległych. Znajdziemy tutaj pensjonaty i ośrodki wypoczynkowe, liczne pokoje w prywatnych kwaterach, a także kempingi i pola namiotowe [klik>baza obiektów>www.meteor-turystyka.pl/noclegi,chalupy,0.html]. Wśród tych ostatnich spotkamy specjalnie dedykowane właśnie windsurferom, na których spotkać się można z innymi pasjonatami.

Dla osób, które do tej pory nie miały do czynienia ze sportami wodnymi, a zawsze chciały spróbować, jest to wymarzone miejsce do nauki. Szkoły i wypożyczalnie sprzętu, jedna obok drugiej, pozwolą skorzystać z lekcji, dowiedzieć się, jak i na czym najlepiej pływać. Początkowo rozległe wody mogą wywoływać niepewność, jednakże kiedy już opanujemy absolutne podstawy przy brzegu, możemy poczynać sobie coraz śmielej, mając warunki o wiele lepsze, niż na małych akwenach. Doświadczonym windsurferom i kitesurferom natomiast tego miejsca w ogóle nie trzeba już polecać.

Poza miejscami oferującymi noclegi, Chałupy mają również zaplecze gastronomiczne, z typowymi dla nadmorskich kurortów smażalniami ryb, jak i różnego rodzaju powszechnie znanym i lubianym jadłem. Można także wybrać się na wycieczkę do centrum Władysławowa lub dalej ku krańcowi Półwyspu Helskiego, zwiedzając sąsiednie miejscowości z ich atrakcjami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *