Cztery oblicza Bystrzycy Kłodzkiej

Południowa część Polski jest obszarem, który prezentuje się zjawiskowo o każdej porze roku. Nic, więc dziwnego, że turystów można tu spotkać zawsze i to nie tylko w dużych, popularnych kurortach, ale także mniejszych i spokojniejszych miejscowościach letniskowych.

– Wiosną – góry, jak i ich całe otoczenie ożywiają, budząc się z zimowego snu z siłą i blaskiem. Słońce coraz bardziej oświeca górskie wzniesienia, przebijając się przez śnieżno-szare obłoki chmur. Pierwsze rośliny zwiastują nadchodzącą żywą i pachnącą wiosnę, która zakwita w sercach każdego z nas.

– Lato – jest czasem pełnego rozkwitu, kiedy to beztroska wakacji udziela się każdemu z nas. Słońce nadaje blasku naszej skórze, a śpiew ptaków rozwesela duszę. To właśnie teraz tysiące turystów wyrusza na podbój miejscowych szczytów. To doskonała forma rozrywki, która przyniesie nam nie tylko korzyści zdrowotne, ale również niezapomniane wrażenia, które będziemy później wspominać latami. Widok, jaki czeka na nas z górskich drapaczy chmur z pewnością zabierze nam mowę oraz dech w piersiach.

– Jesień – gdy wybrzmi już pierwszy dzwonek szkolny, górskie szlaki nieco pustoszeją, jednak przyroda wciąż jest żywa i korzysta z ostatnich przebłysków magicznego słońca. Cała górska kraina staje się prawdziwym oceanem kolorowych liści. Nie ma nic piękniejszego od spaceru w złocistym lesie w towarzystwie śpiewu ptaków.

– Zima – w górach nie jest porą zamierania. Wręcz przeciwnie, miejscowe kurorty przepełniają się turystami w okresie ferii, a wszystko to za sprawą pokrywy śnieżnej utrzymującej się już od późnej jesieni do wiosny. Liczne stoki narciarskie, trasy biegowe, a także kuligi w białych lasach drewnianymi saniami, ciągnącymi przez zaprzęg konny dostarczą z pewnością niezapomnianych wrażeń.

Wszystkie te atrakcje zagwarantuje nam Bystrzyca Kłodzka. To liczące niewiele ponad 10 tysięcy stałych mieszkańców miasteczko, położone w samym sercu Kotliny Kłodzkiej (wikipedia.org/wiki/kotlina_klodzka). Miejscowość charakteryzuje się niezwykłym historycznym klimatem, ale także atrakcyjną lokalizacją. Krótko mówiąc, wszędzie stąd jest blisko. Turyści chętnie wybierają Bystrzycę na miejsce swoich wakacji, ze względu również na atrakcyjnie rozbudowaną infrastrukturę turystyczno–wypoczynkową. Miejscowa baza noclegowa (meteor-turystyka.pl/noclegi,bystrzyca-klodzka,0.html) gwarantuje komfortowy wypoczynek w hotelach, świadczących swoje usługi na najwyższym poziomie.

Nieważne, czy zaplanujesz swój urlop wiosną, jesienią, czy zimą, gdyż Bystrzyca i jej górska okolica wyglądają pięknie o każdej porze roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *