Piękne Mazury, czyli Węgorzewo w całej krasie

Jeżeli ktoś wybiera się na urlop na Mazury, jedną z ciekawszych lokalizacji z pewnością jest Węgorzewo. Położone w północnej części Mazur oferuje przyjeżdżającym tutaj turystom wiele ciekawych atrakcji, jak również możliwość wypoczynku w pięknych okolicach. Atrakcyjne położenie nad rzeką oraz jeziorem, wśród pięknych okoliczności przyrody sprawia, że można tutaj doskonale wypocząć. Bez trudu również można znaleźć odpowiednio dostosowane do swoich oczekiwań noclegi (tutaj). Węgorzewo od lat traktowane jest jako miejscowość turystyczna i co za tym idzie, baza noclegowa z każdym rokiem się rozszerza, aby sprostać wymaganiom przyjeżdżających tutaj osób. Ci którzy wybiorą właśnie Węgorzewo jako miejsce wypoczynku, z pewnością nie będą narzekać na brak atrakcji.

Pomimo tego, iż miasto zostało zniszczone w czasie wojen, to jednak wciąż zachowały się tutaj przepiękne zabytkowe budynki, które można podziwiać podczas spacerów. Do takich właśnie zaliczyć należy przede wszystkim zamek krzyżacki (tutaj), Węgorzewo bowiem, podobnie jak wiele innych mazurskich miejscowości w dawnych czasach było ziemiami przydzielonymi właśnie zakonowi krzyżackiemu. Podczas spacerów warto także wstąpić do kościoła św. Piotra i Pawła. Pochodzący z XVII wieku budynek może pochwalić się najstarszymi organami, te tutaj bowiem pochodzą z 1647 roku. Ponadto w mieście jest wiele budynków z XIX i początków XX wieku, jak na przykład pałac wraz z parkiem, budynki jednostki wojskowej czy ratusz z XIX wieku.

Węgorzewo z racji swojego położenia, to także możliwość korzystania z uroków bliskości jeziora i rzeki. Jeżeli ktoś w gorące dni chce się ochłodzić, wystarczy że znajdzie miejsce na kąpiel, a tych w samym Węgorzewie jak również w okolicy na pewno nie brakuje. Przepiękna przyroda sprawia, że wypoczynek jest ogromną przyjemnością. W bliskich okolicach Węgorzewa znaleźć można kilka rezerwatów przyrody, dzięki którym można znacznie lepiej przyjrzeć się mazurskiej florze i faunie. Na uwagę zasługuje między innymi rezerwat Siedmiu Wysp, który znajduje się na jeziorze Oświn, a podziwiać w nim można przede wszystkim ptaki, włączając w to orła bielika, który tutaj ma swoje miejsca lęgowe. W Węgorzewie, zwłaszcza w okresie letnim odbywa się bardzo wiele imprez kulturalnych. Dzięki temu nawet ci, którzy poszukują ciekawych wrażeń powinni je tutaj znaleźć dla siebie bez najmniejszego problemu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *