Wiadukt kolejowy w Łagowie

Zainteresowania turystów na całym świecie są bardzo zróżnicowane, ale zdecydowana większość z nich marzy o tym, aby podczas urlopu odwiedzić zabytkowe miejsca. Nie ma z tym najmniejszych problemów, gdyż w Polsce istnieje wiele miast, które oferują takie właśnie możliwości. Przyjeżdżając do Łagowa, musimy mieć na uwadze bazę noclegową, która jest tutaj na naprawdę wysokim poziomie. Szeroki wachlarz możliwości noclegowych sprawia, że każdy znajdzie tu odpowiednie miejsce dla siebie. Łagów oferuje noclegi w hostelach, pensjonatach czy kwaterach prywatnych (rezerwując noclegi przez internet, wpisz w wyszukiwarkę hasło: "Łagów").

W Łagowie czas można spędzić na wiele sposobów, a na pewno upłynie on w sposób bardzo przyjemny. Warto odwiedzić na miejscu zwłaszcza zabytkowy wiadukt kolejowy, który jest jednym z najpiękniejszych w okolicy, a być może nawet w całej Polsce. Został on zbudowany na trasie Toporów-Międzyrzecze ponad 100 lat temu, ale do dnia dzisiejszego zachwyca oczy miejscowych oraz turystów z całego świata, którzy chętnie udają się do Łagowa, aby go zobaczyć. Most liczy sobie aż 40 metrów i ma 25 metrów wysokości, a wykonano go w całości z cegły oraz granitu. Jest naprawdę solidny oraz wytrzymały, dlatego też cały czas można go oglądać. W województwie lubuskim uważany jest za jeden z najciekawszych zabytków technicznych (chcąc dowiedzieć się więcej o zabytkach województwa lubuskiego, w wyszukiwarkę wpisz hasło: "zabytki lubuskie").

Obecnie wiadukt jest poprowadzony nad drogą, która prowadzi z Łagowa do Żelechowa. Taka wycieczka krajoznawca może okazać się dla wielu wymagających turystów strzałem w dziesiątkę. Wiadomo nie od dziś, że to jedno z najciekawszych miejsc pod kątem turystycznym w regionie, więc na taką wycieczkę można zabrać całą swoją rodzinę, a nikt nie powinien być z tego wyjazdu rozczarowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *